Odśnieżarki

Odśnieżarka HondaCeny odśnieżarek stały się już parę lat temu na tyle przystępne, że coraz częściej możemy je oglądać na naszych osiedlach, parkingach i w parkach.

Odśnieżarki w zdecydowany sposób przyspieszają usuwanie śniegu. Ich wydajność liczona jest w dziesiątkach ton śniegu przerzucanego przez godzinę pracy.

Istnieje wiele rodzajów odśnieżarek. Możemy mieć do dyspozycji maszyny jedno lub dwuosiowe, prowadzone przez człowieka lub samobieżne, elektryczne i spalinowe itd. Zakres dostępnych funkcji i wariantów jest tak samo szeroki, jak w przypadku kosiarek. Możemy zatem kupić proste urządzenie do użytku przydomowego, jak i profesjonalny, wielofunkcyjny ciągnik.

Czy warto kupić odśnieżarkę? Wszystko zależy od tego, jaki teren musimy odśnieżać. Istotna jest zarówno powierzchnia, jak i ukształtowanie terenu, szerokość przejść itd. W przypadku małych posesji odśnieżarka to drobne usprawnienie i swego rodzaju gadżet. Przy dużych terenach trudno wyobrazić sobie odśnieżanie bez odpowiedniego sprzętu.

Ile kosztuje odśnieżarka? Od 500-1000zł w górę. Ceny topowych modeli do użytku profesjonalnego sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych. Trudno w tym przypadku właściwie mówić o odśnieżarkach – są to wielofunkcyjne “kombajny” ogrodnicze, pomocne przy wielu pracach. [sprawdź aktualne ceny]