Łopaty do odśnieżania

łopata do śnieguNie ma prostszego narzędzia do odśnieżania niż łopata. Wielu twierdzi, może trochę tendencyjnie, że do tej pory nikt nie wymyślił nic lepszego do odgarniania śniegu.

Nowoczesny sprzęt, odśnieżarki, środki chemiczne – to wszystko zdecydowanie ułatwia odśnieżanie, ale do pewnych prac wciąż najlepiej używać starej dobrej łopaty.

Właściwie na tym można by zakończyć ten tekst. Byłoby trochę banalnie, ale oddawałoby charakter opisywanego narzędzia ;) . Żeby dodać trochę powagi i wartości merytorycznej, spróbujmy pokrótce doradzić, jaką łopatę do śniegu warto kupić. Szkoły są dwie:

  • najtańszą, bo i tak się zniszczy, a wtedy będzie można kupić za grosze drugą taką samą,
  • droższą i solidną, bo wytrzyma dłużej i będzie się nią wygodniej odśnieżało.

Oba podejścia są dobre, wszystko tak naprawdę zależy od konkretnego egzemplarza i modelu – sami musimy ocenić, czy za parę złotych więcej chcemy cieszyć się obietnicą większej wytrzymałości i wygody. Jedna rada: unikać najtańszej prowizorki zrobionej z kiepskich materiałów – czasem tego typu sprzęt potrafi rozlecieć się dosłownie w parę minut.

Oprócz tego, jaką łopatę kupić, warto też wiedzieć gdzie i kiedy. Tradycyjnie, stacje benzynowe będą raczej drogie – lepiej szukać po hipermarketach (najlepiej budowlanych). Nie zwlekajmy też z zakupem do pierwszych opadów śniegu – wtedy magicznie wszystkie łopaty potrafią zniknąć ze sklepów i nie do czasu nowej dostawy zostaniemy na lodzie (a właściwie na śniegu).

Sprawdź, gdzie kupić łopatę do śniegu >>>