Odśnieżanie dachów

Jedną z najczęściej zlecanych usług z zakresu odśnieżania jest bez wątpienia odśnieżanie dachów. Nic dziwnego, o ile odgarnięcie śniegu z chodnika czy uliczki osiedlowej nie stanowi problemu dla dozorcy, o tyle prace na wysokościach powinni wykonywać specjaliści.

Dodatkowo, warto pamietać, że konsekwencje nieodśnieżania dachów mogą być tragiczne. W przypadku dachów płaskich należy usuwać dach z uwagi na ochronę konstrukcji budynku, a także przez wzgląd na ryzyko uszkodzenia pokrycia (co może powodować przeciekanie przy roztopach). Przy dachach skosńych nagromadzenie śniegu stanowi śmiertelne zagrożenie dla przechodniów.

Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje odśnieżanie dachów? Zwykle ceny za odśnieżenie dachu płaskiego zaczynają się od 3zł za metr kwadratowy. Odśnieżanie dachu skośnego to wydatek średnio dwa razy droższy. Tak naprawdę cennik za odśnieżanie dachu rzadko kiedy może być sztywno określony. Ostateczną cenę zwykle usłyszymy po dokonaniu wizji lokalnej przez firmę odśnieżającą. Będzie ona zależała od powierzchni i rodzaju dachu, ale też od wysokości budynku, możliwości zrzucenia śniegu na ziemię oraz konieczności zastosowania specjalistycznego sprzętu (np. przy usuwaniu sopli).