Gry o odśnieżaniu

Internetowe gry to prawdziwy fenomen. Ich twórcy chyba powoli tracą inspirację i w poszukiwaniu tematów dla gier zapędzają się nawet w bardzo niszowe branże. Do takiego wniosku doszedłem po tym, kiedy w 3 min znalazłem 3 gry o… odśnieżaniu. Raczej średnie, ale przecież większość darmowych gier nie powala.


Snow Storm

Gra logiczna. Dla tych, którzy odśnieżanie traktują jako wyzwanie intelektualne ;) . Odgarniamy śnieg z parkingu, musimy omijać samochody, drzewa itd. Da się chwilę pograć. Na dłuższą metę zbyt monotonne.

 

Snow Plow

Odśnieżanie uliczek i parkingów. Przy okazji zbieramy jakieś bezsensowne prezenty i inne bonusy. Gra typowo zręcznościowa, a jej największa trudność opiera się na słabym sterowaniu. Można na chwilę włączyć, ale raczej będzie to rozrywka tylko dla najbardziej wytrwałych fanów odśnieżania.

 

Snow Truck

A tutaj mamy do czynienia z bardzo miłą niespodzianką. Wprawdzie gra jest bardzo pośrednio związana z odśnieżaniem (sterujemy tu gąsienicowym pojazdem śnieżnym – ratrakiem?), ale jest zdecydowanie najbardziej wciągająca. Mechanizm jest prosty – jedziemy po nierównym terenie i musimy pilnować, żeby nasza bryka się nie przewróciła. Banalne, ale grywalne.